تنها سایت رسم شجره نامه خانوداگی آنلاین در کشور
جهش های ژنی عامل اصلی بیماری های ژنتیکی در ازدواج های فامیلی می باشد
تمامی پزشکان در هر تخصصی می توانند جهت بررسی علل ژنتیکی یک اختلال تقاضای آزمایش ژنتیک بدهند
برای بررسی علل ژنتیکی هر نوع اختلالی انجام آزمایش ژنتیک می تواند کمک کننده باشد
نتیجه آزمایش ژنتیک را حتما باید پزشک متخصص مربوطه که تقاضای تست ژنتیک را داده ببیند و نظر خود را به متخصص ژنتیک ارائه دهد
مشاوره ژنتیک بهترین هدیه به فرزندان خود
شجره نامه خانوادگی مهمترین سند رسمی ژنتیکی برای نسل های آینده
متخصص ژنتیک فقط جنبه تشخیصی بیماری را برعهده دارد و جنبه درمانی در صلاحیت پزشک متخصص مربوطه می باشد
انجام مشاوره ژنتیک تضمین کننده 100% سلامت جنین و فرزندان نمی باشد و فقط خطرات احتمالی را پیش بینی می کند
ارائه توصیه ها و آزمایشات لازم بعد از رسم شجره نامه خانوادگی مشخص می شود
بهترین زمان انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری است
بهترین زمان انجام آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری می باشد
در هر جای دنیا بصورت آنلاین می توانید با مشاوره ژنتیک پایش در ارتباط باشید

پیگیری فرم شجره نامه

سندرم ولف-Hirschhorn

 

توجه داشته باشید که مطلب ترجمه شده است

تعریف

 

سندرم ولف-Hirschhorn (WHS) به یک بیماری است که در آن بخشی از دست رفته (حذف) از بازوی کوتاه کروموزوم 4. این گم نتایج مواد ژنتیکی در تأخیر رشد شدید، ظاهر مشخصه صورت باعث اشاره دارد، و ممکن است شامل انواع دیگر نقائص هنگام تولد.

 

شرح

این سندرم در سال 1965 در گزارش منتشر شده توسط گرگ و Hirschhorn، که توصیف که ویژگی های سندرم با حذف بخشی از بازوی کوتاه کروموزوم 4. بازوی کوتاه کروموزوم است "ص" بازوی نام همراه بودند گزارش شد . بنابراین، این سندرم نیز به عنوان 4P-سندرم یا سندرم 4P حذف، و گاهی اوقات به عنوان سندرم ولف شناخته شده است.

کاریوتایپ طبیعی انسان شامل 23 جفت کروموزوم. هر جفت از طریق 22 شماره 1 و جفت بیست و سوم کروموزوم جنسی هستند. در هر کروموزوم صدها ژن که تعیین چگونگی بدن ما نگاه و عملکرد می باشد. WHS سندرم ژن به هم پیوسته است. سندرم ژن به هم پیوسته رخ می دهد که یک کروموزوم یا مواد از دست رفته (حذف) است و یا مواد اضافی (تکراری) از چندین ژن را در همان منطقه از کروموزوم. هر بار که حذف و یا تقلید از آن ژن رخ می دهد، آنها باعث ویژگی های خاص که به عنوان سندرم خاص شناخته می شوند. این است که در مقایسه با داشتن فقط یک ژن خاص باعث سندرم. برخی از بیماران که WHS ممکن است حذف کوچک در 4P دارند، در حالی که دیگران ممکن است از دست رفته تا نیمی از 4P. به همین دلیل، برخی از افراد مورد کمتر شدید WHS از دیگران انجام دهد. 4p16.3 باند باید برای یک فرد به منظور حذف شود به بیان پر از WHS.

WHS اغلب ارائه قبل از تولد با رشد آهسته (تاخیر رشد داخل رحمی). برخی از نوزادان با WHS می تواند مرده و یا بعد از تولد میمیرند مدت کوتاهی. به عنوان بسیاری از یک سوم از بیماران گزارش شده است در سال اول زندگی فوت کرد. افراد با WHS به عنوان داشتن یک ظاهر مشخصه صورت تشبیه به یک شرح داده شده است "رخساره یونانی کلاه." این می تواند به عنوان داشتن یک اندازه سر کوچک (میکروسفالی) شرح داده شده است، چشم فاصله به طور گسترده ای از هم جدا (hypertelorism چشم)، دهان downturned، لب بالا کوتاه و شیار کوتاه بین لب بالا و بینی (بوسهگاه) یا شکاف دو طرفه لب و چانه کوچک (micrognathia).

این کودکان به تأخیر رشد شدید. سایر مشکلات قابل توجهی می تواند نقص قلبی، شکاف لب و / یا کام، اختلال شنوایی، و مشکلات چشم باشد. اکثر کودکانی که از WHS تشنج (حدود 90٪). تشنج یکی از نگرانی های اصلی سلامت در کودکان مبتلا به WHS هستند. این تشنج بین پنج و 23 ماه سن شروع، با این حال حدود 50 درصد از افراد را متوقف داشتن تشنج بین سن سه و 11. مشکلات خواب نیز در کودکانی که WHS رایج است. اگر چه به نظر می رسد که بسیاری از ادبیات بر کودکانی که WHS، می بزرگسالان که WHS وجود دارد.

 

نمایش ژنتیک

غالبا، با تجزیه و تحلیل معمول کروموزوم، ممکن است به شناسایی که بازوی کوتاه کروموزوم 4 گم شده است برخی مواد ژنتیکی. اندازه مواد از دست رفته ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. در آن زمان، حذف آنقدر کوچک است که می تواند توسط تجزیه و تحلیل معمول کروموزوم تشخیص داده نمی شود. اگر یک بیمار مشکوک به WHS و حذف آشکار است که توسط تجزیه و تحلیل کروموزوم معمول، مطالعات مفصل تر، از جمله فلورسنت در هیبریداسیون درجا شناسایی نیست، ضروری و ممکن است مواد ژنتیکی از دست رفته را تشخیص دهد. WHS نیز ممکن است به عنوان موزاییسم ارائه. موزاییسم برای 4P-سندرم بدان معنی است که فرد تا به برخی از سلول های که نرمال شماره 4 کروموزوم و سلول های دیگر است که گم شده برخی از مواد ژنتیکی از 4P.

حدود 85-90٪ از موارد از WHS به عنوان نتیجه حذف جدید در فرد مبتلا رخ می دهد. این نیز به عنوان یک سر نو حذف شناخته شده و به سادگی بدان معنی است که پدر و مادر فرد را تحت تاثیر قرار هیچ ترتیب کروموزوم که به حذف رهبری ندارد. در این مورد، شانس عود در بارداری های آینده یک زن و شوهر آنها دارای یک فرزند مبتلا است افزایش یافته است. در 10-15٪ باقی مانده از موارد، یکی از پدر و مادر فرد مبتلا حمل انتقال متعادل. انتقال متعادل بازآرایی در کروموزوم فرد که باعث می شود که فرد هیچ مشکلی از آنها تمام مواد ژنتیکی لازم است که آنها نیاز است. با این حال، زمانی که آنها تولید تخم مرغ و یا اسپرم، تخم مرغ و یا اسپرم ممکن است در نهایت با یک آرایش نامتعادل و می تواند به مفهوم کودکی که گم شده و یا مواد اضافی ژنتیکی منجر شود. این می تواند به سقط جنین و یا به تولد یک کودک با شرایط، مانند WHS منجر شود.

هنگامی که پدر و مادر به عنوان یک حامل انتقال متعادل، با هر حاملگی شناسایی آنها شانس افزایش برای داشتن یک کودک با یک آرایش کروموزوم نامتعادل. شانس این است که توسط انتقال فرد خاص، چگونه آن را شناخته شد، و آن پدر و مادر حامل از انتقال است تعیین می شود. مشاوره ژنتیک باید برای هر خانواده که در آن یک کودک تشخیص داده به WHS ارائه شده است. دیگر اعضای خانواده نیز باید مشاوره و تجزیه و تحلیل کروموزوم برای تعیین اینکه آیا آنها حامل انتقال متعادل هستند ارائه می شود.

 

جمعیت

بروز این وضعیت نادر و برآورد به حدود یک در 50000 تولد است. با این حال، به عنوان با بسیاری از شرایط ژنتیکی، وضعیت ممکن است تشخیص داده و یا ممکن است در تمام افرادی که تحت تاثیر تشخیص داده نمی شود، به خصوص اگر نتایج شرط در از دست دادن بارداری و یا از دست دادن در دوره نوزاد زودرس. برآورد شده است که حدود 35 درصد از افرادی که WHS در دو سال اول زندگی می میرند. همچنین، با ظهور تشخیص پیش از تولد، برخی از جنین با ناهنجاری های سونوگرافی ممکن است قبل از تولد تشخیص داده و پدر و مادر ممکن است انتخاب برای پایان دادن به بارداری. حدود دو سوم از موارد گزارش شده زنان بوده است.

 

علائم و نشانه ها

مهم است که به یاد داشته باشید که هر فردی که ممکن است سندرم ژنتیکی خاص یک فرد منحصر به فرد است. بنابراین، تمام افراد با WHS همه از علائم و نشانه های مشابه ندارد. مهم ترین دلیل برای تشخیص یک فرد با یک سندرم است برای قرار دادن برچسب نه در آن شخص. دلیل تشخیص است به طوری که پیش بینی می توان به تعیین نیازهای آن شخص، بر اساس تاریخ در دسترس از افراد دیگر را تحت تاثیر قرار در شرایط یکسان.

علائم و نشانه ها است که می تواند با WHS مرتبط عبارتند از:

 • رشد آهسته قبل از تولد
 • رشد آهسته پس از (کمبود رشد پس از تولد) تولد
 • اندازه سر کوچک
 • فریاد هفته در مراحل ابتدایی
 • تون عضلانی ضعیف (هیپوتونی)
 • تشنج
 • تأخیر رشد شدید
 • تاخیر شدید مهارت های حرکتی
 • چشم عبور (استرابیسم)
 • چشم به طور گسترده ای فاصله (hypertelorism)
 • افتادگی پلک (پتوز)
 • پوست چین در گوشه ای از چشم (برابر epicanthal)
 • شکاف لب و / یا کام
 • لب بالا کوتاه و بوسهگاه
 • چانه کوچک (micrognathia)
 • عدم تقارن از جمجمه (عدم تقارن جمجمه)
 • برچسب پوست و یا گودال در مقابل گوش (برچسب preauricular یا گودال)
 • دهان downturned
 • منطقه مثلثی برجسته پیشانی (گلابلا)
 • نقص پوست سر در مرکز پشت سر
 • اثر انگشت توسعه نیافته (پشته درم)
 • چین تنها در سراسر کف دست (چین شبیه میمون)
 • استخوان به misaligned در قسمت جلو پا / پاچنبری (کجی پا equinovarus)
 • تبدیل شده تا ناخن
 • باز کردن ادرار در قسمت زیرین آلت تناسلی مرد (هیپوسپادیاس)
 • بیضه نزول نکرده (بیضه)
 • گودی در پایه ستون فقرات
 • نقص قلب
 • انحنای ستون فقرات (اسکولیوز)
 • استخوان توسعه نیافته از دست ها و لگن

تشخیص

هنگامی که WHS مشکوک است، تجزیه و تحلیل کروموزوم باید انجام و آزمایشگاه باید به آنچه به عنوان سندرم مشکوک آگاه است. این تضمین می کند که آزمایشگاه به دقت در کروموزوم 4 به نظر می رسد و اگر حذف قابل رویت نیست، و سپس در هیبریداسیون درجا (FISH) نورانی را می توان به طور خاص برای بحرانی 4p16.3 منطقه از کروموزوم 4. تجزیه و تحلیل FISH انجام است aprocedure که در مورد استفاده آزمایشگاه برای شناسایی قطعه از مواد ژنتیکی که بیش از حد کوچک برای دیدن با نگاه کردن به کروموزوم در زیر میکروسکوپ می باشد. در عوض، DNA این است که خاص به یک منطقه خاص از یک کروموزوم فلوئورسانس برچسب، به طوری که آن را در زیر میکروسکوپ قابل مشاهده است. این DNA نشاندار شده است و سپس به نمونه اضافه شده و اجازه را به خود متصل به قطعه خاصی از DNA در سوال. این را قادر می سازد تکنسین آزمایشگاه سپس زیر میکروسکوپ نگاه برای نقطه فلورسنت در کروموزوم و شناسایی قطعات اضافی و یا از دست رفته از DNA که بیش از حد کوچک برای دیدن تنها با نگاه کردن به کروموزوم به تنهایی می باشد. با استفاده از این روش، افراد که حذف آنقدر کوچک است که آنها می توانند توسط تجزیه و تحلیل معمول کروموزوم تشخیص داده نمی شود ممکن است قادر به حذف شناسایی توسط ماهی.

جالب توجه است، یک سندرم به نام سندرم پیت-راجرز-دانکس (PRDS) که گزارش شده است که ویژگی های شبیه به WHS وجود دارد. چندین نفر که در ابتدا با PRDS تشخیص داده پس از آن تجزیه و تحلیل FISH که تشخیص داده حذف 4P، و در نتیجه افراد به عنوان داشتن WHS طبقهبندی مجدد شدند. برخی احساس میکنید که PRDS است که در واقع WHS بدون حذف آشکار از 4P.

هنگامی که یک زن و شوهر تا به حال یک کودک تشخیص داده به WHS، و عضو که زن و شوهر حمل انتقال متعادل، مشاوره ژنتیک باید ارائه شده به بحث در مورد گزینه های باروری. یک گزینه انتخاب اسپرم یا تخم مرغ اهدا به طوری که پدر و مادر است که انتقال می کند مواد ژنتیکی نامتعادل به فرزند خود و یا او را عبور نمی کند. یکی دیگر از گزینه تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی است. تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی یک فرایند بسیار پیچیده ای است که در لقاح آزمایشگاهی و تشخیص جنین شامل قبل از آنها به رحم مادر قرار داده شده است. بنابراین، تنها جنین بی پیرایه هستند به رحم منتقل می شود. در نهایت، گزینه از CVS و آمینوسنتز برای تشخیص پیش از تولد باید مورد بحث قرار گیرد. همه از این گزینه زوج با جابجایی متعادل اجازه داده اند برای تحقق بخشیدن به رویای داشتن فرزند بیشتر در زمانی که ترس از داشتن یکی دیگر از کودک مبتلا ممکن است در غیر این صورت آنها را از انتخاب برای اضافه کردن به خانواده های آنها متوقف شده است.

اگر سونوگرافی یافته سازگار با امکان WHS در یک خانواده با سابقه WHS نشان می دهد، مشاوره ژنتیک و تشخیص پیش از تولد باید ارائه شود. این یافته سونوگرافی ممکن است شامل نقص قلب، میکروسفالی، فقدان از collosum مجموعه (از دست رفته بخش خاصی از مغز)، micrognathia، شکاف لب و کام، یک سوراخ در دیافراگم (فتق دیافراگم)، hypospadius و پا clubbed. به خاطر داشته باشید که این یافته ها همچنین می تواند با سایر سندرم های ژنتیکی باشد.

 

درمان و مدیریت

هیچ درمان وضعیت های زمینه ای از WHS وجود دارد. درمان و مدیریت برای بیمارانی که WHS خاص برای هر فرد هستند. برای مثال، برخی افراد که WHS ممکن است نقص قلبی یا شکاف لب و / یا کام که ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد، در حالی که دیگران ممکن است. بنابراین، هیچ درمان خاصی برای افرادی که WHS، نه، درمان و مدیریت به سمت نیازهای آن فرد خاص بشود و به احتمال زیاد به شامل چندین متخصص پزشکی وجود دارد. اطلاعات در مورد بیمارانی که WHS وارد شده فراهم می کند و نگاه جامع به تاریخ طبیعی این وضعیت. همچنین اجازه می دهد از دستورالعمل های مدیریت زیر توصیه می شود. مجموعه ای از این اطلاعات نشان داده است که بسیاری از این افراد ممکن است توسعه بیش از پیش از آن باور بود ممکن دست یابد.

توصیه های مدیریت زیر توسط دکتر ساخته شده است. Battaglia و کری:

 • مشکلات تغذیه باید خطاب و ممکن است نیاز به interventionsuch به عنوان قرار دادن یک لوله گاستروستومی.
 • خواص تشنج مهم و درمان با داروهای ضد صرع مانند اسید والپروئیک باید مورد بررسی است و ممکن است کنترل تشنج در بسیاری از افراد کمک کند.
 • اختلالات اسکلتی مانند پاچنبری باید خطاب و درمان باید در نظر گرفته شود. این باید فرض شود که پاچنبری نیاز ندارد خطاب به این دلیل که کودک هرگز راه رفتن خواهد شد. کودکان با WHS آموخته اند به راه رفتن بدون کمک.
 • به عنوان حدود 30 درصد از افراد ممکن است نقص مادرزادی قلب، قلب باید مورد بررسی قرار گیرد. معمولا، ضایعات قلبی هستند نه شدید و ممکن است به راحتی تعمیر و یا ممکن است حتی نیاز به عمل جراحی.
 • از دست دادن شنوایی ممکن است رخ دهد و به دلیل برخی کودکان قادر به یادگیری به صحبت در جملات کوتاه، آنها باید برای مشکلات شنوایی غربالگری.
 • اختلالات چشم ممکن است و در نتیجه یک امتحان چشم پزشکی باید انجام شود به رد کردن هر گونه مشکلات چشم، حتی اگر هیچ نشانه ای آشکار وجود دارد.
 • با توجه به توسعه بیماران مبتلا به WHS، پیشنهاد می شود که افراد در برنامه های توسعه شخصی برای کمک به مهارت های اجتماعی و درمانی برای مهارت های حرکتی شرکت می کنند.

پیش بینی

نوزادان که WHS ممکن است مرده و یا مردن در دوره نوزاد و پیش آگهی در دوره نوزاد بستگی دارد چه نقائص هنگام تولد وجود دارند. برآورد شده است که حدود 35 درصد از افرادی که WHS در دو سال اول زندگی می میرند. بسیاری از افرادی که WHS به بزرگسالی زنده بمانند. جهانی، کودکان با WHS داشته تأخیر رشد شدید یا عمیق، با این حال، بسیاری از افراد مبتلا که قادر به راه رفتن و برخی که قادر به صحبت در جملات کوتاه. بدیهی است که بسیاری از بیماران به نظر می رسد برای ادامه دورتر از آنچه قبلا تصور می شد ممکن است. طول عمر واقعی برای افرادی که WHS ناشناخته است، اگر چه افراد چند که WHS که در 20-40s خود وجود دارد.