تنها سایت رسم شجره نامه خانوداگی آنلاین در کشور
جهش های ژنی عامل اصلی بیماری های ژنتیکی در ازدواج های فامیلی می باشد
تمامی پزشکان در هر تخصصی می توانند جهت بررسی علل ژنتیکی یک اختلال تقاضای آزمایش ژنتیک بدهند
برای بررسی علل ژنتیکی هر نوع اختلالی انجام آزمایش ژنتیک می تواند کمک کننده باشد
نتیجه آزمایش ژنتیک را حتما باید پزشک متخصص مربوطه که تقاضای تست ژنتیک را داده ببیند و نظر خود را به متخصص ژنتیک ارائه دهد
مشاوره ژنتیک بهترین هدیه به فرزندان خود
شجره نامه خانوادگی مهمترین سند رسمی ژنتیکی برای نسل های آینده
متخصص ژنتیک فقط جنبه تشخیصی بیماری را برعهده دارد و جنبه درمانی در صلاحیت پزشک متخصص مربوطه می باشد
انجام مشاوره ژنتیک تضمین کننده 100% سلامت جنین و فرزندان نمی باشد و فقط خطرات احتمالی را پیش بینی می کند
ارائه توصیه ها و آزمایشات لازم بعد از رسم شجره نامه خانوادگی مشخص می شود
بهترین زمان انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری است
بهترین زمان انجام آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری می باشد
در هر جای دنیا بصورت آنلاین می توانید با مشاوره ژنتیک پایش در ارتباط باشید

پیگیری فرم شجره نامه

TP53 :

پروتئین P53 نخستین بار بعنوان یک پروتئین سلولی میزبان که با پادگن T ، یا انکوژن تراریخت غالب مربوط به ویروس DNA دار تومورزای SV40 متصل می شود ، شناسایی شد . در پی همسانه سازی ژن P53 متعلق به موش، نشان داده شد که ژن قادر است با RAS فعال شده همکاری نموده و بعنوان یک انکوژن تراریخت سلول های اولیه جوندگان در شرایط بیرون از موجود زنده عمل کند، هرچند سلول های جوندگان ، P53 طبیعی را بیان می کرد. در پی آن ، غیرفعال شدن P53 در سلول های اریترولوسمی القا توسط ویروس موشی فرند7، به وفور مشاهده شد، آزمایش یی که به ارایه این پیشنهاد که ژن TP53 ، در واقع ، یک ژن فرونشاننده تومور می باشد، منجر شد .

ژن P53 رایج ترین ژن جهش یافته در میان همه ژن های شناخته شده سرطان است . در 20 تا 25 درصد از سرطان پستان و در بیش50درصد سرطان های مثانه ، کولون و ریه جهش هایی در ژن P53 مشاهده شده است. این جهش ها در کدون های متفاوت رخ می دهند و در نواحی بشدت ابقا شده در اگزون های 5 تا 10 به شکل خوشه مستقر هستند . این یافته ها البته برعکس جهش های مشاهده شده در TP53 مربوط به کارسینوم هپاتوسلولار هستند که در نقاط داغ در کلید رمز 249 رخ می دهند. باز تغییر یافته در این کلید رمز جهش یافته، معمولاً G تا T است که می تواند نتیجه میانکش با سرطان زای افلاتوکسین B1باشد که با سرطان کبد در چین و افریقای جنوبی، یا با ویروس هپاتیتB که همچنین بعنوان یک عامل خطر در هپاتوم یا تومور کبدی درگیر می شود ، همراه است . جالب است اشاره شود که افلاتوکسینB1 ، یک آلودگی متداول افلاتوکسین در این نواحی ، در بسیاری از گونه های جانوری یک ماده جهش زا بوده و در تجارب جهش زایی ، جایگزینی های G به T را ایجاد می کند . چنان چه بتوان یک میانکش بین پروتئین های ویروسی هپاتیت B و شکل غیر جهش یافته TP53 زا به نمایش نهاد ، این امر نقش این ویروس را در سبب شناسی کارسینوم هپاتوسلولار ، بیش تر تأیید و حمایت خواهد کرد . سرطان ها از طریق آپوپتوز، به وفور میزان کاهش یافته یی از مرگ سلولی را نشان می دهند و یک عامل عمده در فعال سازی فرایند آپوپتوز ، TP53-p53 است که به مثابه ی یک پاسدار و محافظ ژنوم عمل می کند . پروتئین p53 یک مجموعه ی مولتی مری است و کارکردهای آن بعنوان مکان کنترل نقطه – وارسی و بازرسی در چرخه سلولی در G1 پیش از مرحله S است و در خلال تحلیل رفتن و بریدن طبیعی، با میانکش برقرار کردن با عامل های دیگر ، مشتمل بر سیکلین ها و p21، مانع از آن می شود . که DNAی آسیب دیده ، همانندسازی شود . مونومرهای پروتئین p53جهش یافته در مقایسه با پروتئین های p53 جهش یافته ، در مقایسه با پروتئین های p53 طبیعی، پایدارترند و می توانند با TP53 طبیعی مجموعه یی را شکل داده و با کارکردی در وضعیت منفی- غالب، آن را غیرفعال سازند .

 

 

ثبت نام برای درخواست شجره نامه خانوادگی

 

 

جهت ثبت درخواست رسم شجره کلیک کنید

مشاوره قبل از ازدواج / قبل از بارداری / بعد از بارداری

آمار بازدیدکنندگان

770679
امروز
دیروز
ماه گذشته
کل بازدیدها
73
123
17026
770679

آی ‌پی شما: 18.232.188.251
چهارشنبه, 13 فروردين 1399


این سایت شخصی و مستقل از هر ارگان خصوصی و دولتی آزمایشگاهی در کشور می باشد و تمامی حقوق این وب سایت برای MiladGC.ir محفوظ می باشد.

طراحی شده توسط: شرکت میهن ساخت آریا سیستم (سهامی خاص) 1387 - 1399