تنها سایت رسم شجره نامه خانوداگی آنلاین در کشور
جهش های ژنی عامل اصلی بیماری های ژنتیکی در ازدواج های فامیلی می باشد
تمامی پزشکان در هر تخصصی می توانند جهت بررسی علل ژنتیکی یک اختلال تقاضای آزمایش ژنتیک بدهند
برای بررسی علل ژنتیکی هر نوع اختلالی انجام آزمایش ژنتیک می تواند کمک کننده باشد
نتیجه آزمایش ژنتیک را حتما باید پزشک متخصص مربوطه که تقاضای تست ژنتیک را داده ببیند و نظر خود را به متخصص ژنتیک ارائه دهد
مشاوره ژنتیک بهترین هدیه به فرزندان خود
شجره نامه خانوادگی مهمترین سند رسمی ژنتیکی برای نسل های آینده
متخصص ژنتیک فقط جنبه تشخیصی بیماری را برعهده دارد و جنبه درمانی در صلاحیت پزشک متخصص مربوطه می باشد
انجام مشاوره ژنتیک تضمین کننده 100% سلامت جنین و فرزندان نمی باشد و فقط خطرات احتمالی را پیش بینی می کند
ارائه توصیه ها و آزمایشات لازم بعد از رسم شجره نامه خانوادگی مشخص می شود
بهترین زمان انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری است
بهترین زمان انجام آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج یا قبل از بارداری می باشد
در هر جای دنیا بصورت آنلاین می توانید با مشاوره ژنتیک پایش در ارتباط باشید

پیگیری فرم شجره نامه

سرطان پروستات :

سرطان پروستات رایج ترین سرطان در مردان است که پس از سرطان پستان ، رایج ترین سرطان به شمار می آید ، خطر دوره زندگی در مردان برای ابتلا به این سرطان 10درصد است و احتمال مرگ مبتلایان 3درصد می باشد . پژوهش های صورت گرفته روی تاریخچه خانوادگی در مردان مبتلا به سرطان پروستات نسبت چشمگیری (در حدود 15درصد) را در خویشاوندان درجه نخست نشان داده است. مطالعات خانوادگی نشان داده است که خویشاوندان درجه نخست یک مرد مبتلا به این سرطان ، در مقایسه باخطر جمعیت ، دو تا پنج برابر بیشتر در معرض ابتلا به این سرطان هستند . آنالیز مواد توموری سرطان پروستات، رخداد LOH را در محل های متعدد کروموزومی نشان داده است . آنالیز جدایی از مطالعات خانوادگی سرطان پروستات پیشنهاد نموده است که یک لوکوس مستعدکننده غالب منفرد می تواند مسؤول باشد که سهمی برابر 9درصد از همه سرطان های پروستات و تا40درصد از سرطان های پروستات زودهنگام ( تشخیص داده شده در پیش از55سالگی) را برعهده دارد. مطالعات مربوط به آنالیز پیوستگی دو جایگاه مستعد کننده عمده را شناسایی کرده است : سرطان-1پروستات وراثتی و 2(HPC1،HPC2). افزون بر این شماری از جایگاه های مستعد کننده جزیی دیگر نیز گزارش شده است. در دو خانواده جهش هایی در ژن ریبونوکلئاز L (RNASEL) شناسایی شده که با جایگاه HPC1 واقع در 1q11 پیوستگی نشان داده اند . جهش های شناخته شده در ژن ELAC2در 17p11 ، جایگاه HPC2 و به ندرت ، جهش هایی در سه ژن PTEN ، MXI1 و KAI1 در اقلیتی از خانواده های مبتلا به سرطان پروستات خانوادگی نیز تعیین هویت شده اند. نسبت کوچکی از سرطان پروستات خانوادگی با BRCA1 یا BRCA2 همراه هستند . مردانی که جامل جهش هایی در BRCA1 یا BRCA2 هستند دارای خطر افزایش یافته یی هستند و در یک مطالعه که روی یهودیان اشکنازی صورت گرفته است ، مردان دارای این جهش ها ، در مقایسه به 8/3 درصد میزان خطر در جمعیت های معمولی دارای 16 درصد خطر ابتلا به سرطان پروستات در سن 70 سالگی هستند . اگرچه اکثریت سرطان های پروستات در مردان پس از سن 65 رخ می دهد ، افراد دارای یک تاریخچه خانوادگی از سرطان پروستات با این احتمال که یک ژن غالب واجد مسؤولیت ، دارای خطر افزایش یافته قابل ملاحظه یی برای ابتلا به سرطان پروستات در سنین نسبتاً جوان تر ( کمتر از55سالگی) است سازگار می باشد . غربالگری با اندازه گیری سطوح آنتی ژن ویژه پروستات (PSA ) پیشنهاد شده است ، اگرچه وجود مشکلاتی در رابطه با ویژگی و حساسیت به مفهوم آن است که تفسیر نتایج دشوار است .

 

ثبت نام برای درخواست شجره نامه خانوادگی

 

 

جهت ثبت درخواست رسم شجره کلیک کنید

مشاوره قبل از ازدواج / قبل از بارداری / بعد از بارداری

آمار بازدیدکنندگان

770678
امروز
دیروز
ماه گذشته
کل بازدیدها
72
123
17026
770678

آی ‌پی شما: 18.232.188.251
چهارشنبه, 13 فروردين 1399


این سایت شخصی و مستقل از هر ارگان خصوصی و دولتی آزمایشگاهی در کشور می باشد و تمامی حقوق این وب سایت برای MiladGC.ir محفوظ می باشد.

طراحی شده توسط: شرکت میهن ساخت آریا سیستم (سهامی خاص) 1387 - 1399